O sobie

Jan Čižmář jest wszechstronnym artystą grającym na historycznych instrumentach szarpanych. Regularnie występuje na całym świecie jako solista z repertuarem barokowym i renesansowym lub jako kameralista i orkiestrowiec. Współpracował z takimi zespołami jak Royal Concertgebouw Orchestra, Orchestra of the Age of Enlightenment, Orchestra of the Eighteenth Century, Rotterdam Philharmonic Orchestra i AKAMUS oraz z dyrygentami takimi jak Frans Brüggen, Christopher Hogwood, Giovanni Antonini, Yannick Nézet-Séguin i Christina Pluhar. Obecnie jest związany z {!oh} Orkiestrą, Ensemble Inegal i z wlasnym zespołem Plaisirs de Musique.

Intensywnie zajmuje się edycją, badaniami i popularyzacją w dziedzinie muzyki dawnej, zwłaszcza lutniowej. Jest założycielem Czeskiego Towarzystwa Lutniowego i redaktorem szeregu publikacji, które łączą wysokie standardy muzykologiczne ze sztuką muzyki utrwalonej na nagraniach (Codex Jacobides, Losyana). Prowadzi publiczne prezentacje i współpracuje z periodykami muzycznymi.

Jan Čižmář uczy gry na lutni i instrumentach pokrewnych w MUK Wien, AMUZ im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, JAMU w Brnie i Konserwatorium w Czeskich Budziejowicach. Pracował również w innych szkołach i regularnie prowadzi kursy mistrzowskie.

cv PL 800 | cv PL 1500

Formularz kontaktowy

Management & booking: ART PDM agency, artpdm@email.cz, +420 606 222 416  

© 2023 Jan Čižmář - All rights reserved
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!